Czym jest monitoring IP (CCTV IP)?

Monitoring IP to najnowsza technologia budowania systemów telewizji przemysłowej, z wykorzystaniem sieci pakietowych IP oraz łączy teleinformatycznych. Technologia pakietowej transmisji danych kreuje całkowicie nowe oblicze systemów monitoringu wizyjnego. Stricte sieciowe systemy telewizji przemysłowej buduje się z wykorzystaniem kamer sieciowych IP oraz specjalistycznego oprogramowania do zapisu i zarządzania materiałem wizyjnym (rejestratory IP).

 

 

Systemy monitoringu IP powstają już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz coraz szersze grono ekspertów i instalatorów CCTV dostrzega ogromny potencjał tego typu instalacji.

 

Co ma do zaoferowania monitoring IP?

 

Przede wszystkim monitoring IP to najlepsza inwestycja na przyszłość. Możliwości w zastosowaniu i implementacji nowych technologii w systemach monitoringu IP są praktycznie nie ograniczone, gdyż dzięki wykorzystaniu technik typowo informatycznych urządzenia sieciowe mogą współpracować z wszelkiego rodzaju oprogramowaniem oraz innymi systemami komputerowymi.

 

Główną zaletą systemów monitoringu CCTV IP jest możliwość tworzenia bardzo dużych instalacji, w których poszczególne kamery IP mogą znajdować się w miejscach oddalonych od siebie o setki a nawet tysiące kilometrów, a nadzór nad nimi wszystkimi może być sprawowany z jednego miejsca. Jest to możliwe, dzięki sieci Internet, która umożliwia pogląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Monitoring IP sprawia, że masz zawsze nadzór nad danym obiektem bez względu na to gdzie się w danej chwili znajdujesz.

 

Kolejną korzyścią wynikającą z sieciowej transmisji sygnału wideo jest możliwość tworzenia systemów bezprzewodowych, gdyż w dzisiejszych czasach niemalże każdy komputer posiada dostęp do sieci bezprzewodowej WiFi. Dzięki temu eliminujemy konieczność budowania infrastruktury przewodowej, co w niektórych przypadkach jest wręcz niewykonalne.

 

Systemu monitoringu IP możemy w niezwykle prosty sposób integrować z innymi systemami bezpieczeństwa (kontrola dostępu, biometria, systemy alarmowe, itp.).

 

Zastosowanie systemów CCTV IP

 

Miejsca zastosowania systemów monitoringu IP, podobnie jak możliwości implementacji nowoczesnych rozwiązań są praktycznie nieograniczone. Obecnie instalacje CCTV IP są podstawowymi elementami bezpieczeństwa najbardziej newralgicznych obiektów, takich jak: porty lotnicze, największe kasyna, centra handlowe, obiektyw użyteczności publicznej, obiekty sportowe czy też obiektyw wojskowe.

 

Ze względu na charakter pracy oraz łatwą możliwość rozbudowy systemy CCTV IP są jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla szybko rozbudowywanych obiektów. Instalacja nowych urządzeń IP w tego typu systemach jest niezwykle prosta. W sytuacjach gdy nie ma możliwości zbudowania tradycyjnej sieci IP bezproblemowo możemy rozbudować instalację o bezprzewodowe urządzenia IP.

W użytku prywatnym i małym biznesie systemy monitoringu IP nadal ustępują miejsca analogowym systemom telewizji przemysłowej, co wynika głównie z ogólnej niewiedzy zwykłych użytkowników na temat tego typu systemów. Do niedawna wysokie ceny urządzeń sieciowych odstraszały potencjalnych Klientów, jednak w chwili obecnej ceny profesjonalnych kamer i rejestratorów do budowy standardowych systemów telewizji przemysłowej są porównywalne z urządzeniami sieciowymi IP. A pamiętajmy, że systemy analogowe w porównaniu z instalacjami sieciowymi wypadają bardzo słabo, gdyż nie pozwalają na stosowanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Monitoring IP to propozycja dla osób ceniących najwyższą jakość, funkcjonalność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto, systemy CCTV IP to doskonała inwestycja na przyszłość, gdyż w odróżnieniu od systemów analogowych można je w łatwy i co ważniejsze zdecydowanie mniej kosztowny sposób rozbudować.

Pilotażowy pogram
" Bezpieczne Osiedle " 
( Login: demo, hasło: demo )

 

 

Bezpieczne Osiedle zobacz jak to działa!
KOLOKACJA
ŚWIATŁOWÓD DLA BIZNESU...
21.03.2015
21.03.2015
21.03.2015
zaloguj się na wersję demonstracyjną login:demo hasło:demo
ZMNIEJSZASZ KOSZTY - PRZENIEŚ SERWERY
SYMETRYCZNE ŁĄCZA! GWARANCJA PRĘDKOŚCI